Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Get Adobe Flash player

 

Odwiedzający

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

 1. W tym tygodniu wspominamy: jutro święto św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy – patronki Europy, w środę św. Kingi, w czwartek św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa, w piątek Joachima i Anna – rodziców NMP.
 2. W czwartek, poświęcenie pojazdów jak w poprzednie lata, na parkingu przed plebanią po mszy św. o 1800.
 3. Zgodnie z założeniami zakończyliśmy I etap prac przy placu naszej świątyni – odprowadzenie wody z dachu kościoła poza plac kościelny. Składam serdeczne podziękowania państwu Barbarze i Romanowi Oskrobom za sprzęt i materiały potrzebne do realizacji tych prac. Dziękuję operatorom sprzętu. Cieszę się i dziękuję za piękny odzew na prośbę o ręce do pracy dla naszych parafian z Antoniowa. W sposób szczególny chce podziękować paniom z Domu Senior + za codzienną kawę, herbatę i obiad przez nich przygotowywany i podany. Bóg zapłać wszystkim, za trud, ofiarę i życzliwość.
 4. W dniach 28 -29 września organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Krzeptówkach w Zakopanem i Ludźmierzu. Wpisowe 50 zł, ponieważ musze zarezerwować noclegi w Zakopanem. Termin został zmieniony z października na wrzesień ponieważ nie można było dograć wszystkich terminów w terenie. Koszt pielgrzymki 230 zł.
 5. Dziękuję mieszkańcom Dąbrówki Pniowskiej z nr 55 - 71za sprzątnie kościoła i kwiaty. W tym tygodniu do troski o świątynię zapraszam mieszkańców z nr 72do końca.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 7. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, rocznicę ślubu, w intencji dobrodziejów naszej parafii odmówmy: Pod Twoją obronę…
 1. W tym tygodniu obchodzimy: jutro wspomnienie św. Bonawentury, we wtorek Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel.
 2. W tym tygodniu, we wtorek rozpoczynamy prace na placu kościelnym. Serdecznie proszę do pracy po pięciu mężczyzn na godzinę 800:

z nr 1 – 39 - 16 lipiec

z nr 40 – 78 - 17 lipiec

z nr 79 – 123 - 18 lipiec

z nr 125 – 175 - 19 lipiec

nr z 176 – 219 - 20 lipiec

 1. Dziękuję mieszkańcom Dąbrówki Pniowskiej z nr 35 – 54 za sprzątnie kościoła i kwiaty. W tym tygodniu do troski o świątynię zapraszam mieszkańców z nr 55 - 71
 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 3. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, rocznicę ślubu, w intencji dobrodziejów naszej parafii odmówmy: Pod Twoją obronę…
 1. W tym tygodniu obchodzimy: jutro wspomnienie św. Jana z Dukli, w czwartek św. Benedykta, w piątek św. Brunona z Kwerfurtu, w sobotę św. Andrzeja Świerada i Benedykta.
 2. Dziś zapraszam na spotkanie Rycerzy Kolumba, na godz.1600.
 3. Zbiórka do puszek na rzecz powodzian w Wierzchowiskach wyniosła 1070 zł. Pieniądze zostały już przekazane do Caritas Diecezji Sandomierskiej. Bóg zapłać.
 4. Od 16 lipca rozpoczynamy prace związane z odprowadzeniem wody z dachu kościoła poza plac kościelny. Sponsor daje materiały i prace maszyn. Jest to pierwszy etap prac. W dalszej kolejności trzeba będzie odkopać mur od strony wewnętrznej placu kościelnego, osuszyć go, położyć izolacje i dopiero wtedy mur zostanie odnowiony. Jak wspomniałem, wszystkie materiały i praca maszyn zostaje ofiarowane parafii. Z naszej strony będzie potrzebna pomoc fizyczna tam, gdzie nie dotrą maszyny. Rada Parafialna na ostatnim spotkaniu uchwaliła, by została wyznaczona kolejka z poszczególnych miejscowości; po 30 zamieszkałych numerów. Zaczyna Antoniów:

nr 1 – 39 - 16 lipiec

nr 40 – 78 - 17 lipiec

nr 79 – 123 - 18 lipiec

nr 125 – 175 - 19 lipiec

nr 176 – 219 - 20 lipiec

Liczę na zrozumienie i pozytywną odpowiedź na prośbę Rady Parafialnej i moją.

 1. Dziękuję mieszkańcom Dąbrówki Pniowskiej z nr 16 – 34 za sprzątnie kościoła i kwiaty. W tym tygodniu do troski o świątynię zapraszam mieszkańców z nr 35 - 54
 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 3. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, rocznicę ślubu, w intencji dobrodziejów naszej parafii odmówmy: Pod Twoją obronę…