- Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy Koncert Pasyjny, który pomoże nam jeszcze głębiej przeżyć czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W naszym kościele koncert odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 1100. Wystąpi Agnieszka Cudzich wraz z zespołem.
- Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Jak zwykle dziękuję za piękne palmy, które corocznie stają się ozdobą naszej świątyni.
- Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczęcie Mszy świętej o godzinie 1800.
- Wielki Piątek/post ścisły/. Droga krzyżowa o godzinie 1730. Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz. 1800. Ofiary składane przy indywidualnej adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.
- Wielka Sobota – O godz. 1900 gromadzimy się przy kościele na obrzędzie poświęcenia ognia. Przynosimy ze sobą gromnice. Serdecznie zachęcam do pełnego uczestnictwa w tych najważniejszych dniach całego roku. Adoracje Najświętszego Sakramentu każdego dnia do godziny 2200. Na godz. 1500 zapraszam uczniów kl. III - VIII na adorację prowadzoną przez 54 Stalowowolską Drużynę Harcerską im. Bronisława Kochana.
- W Wielką Sobotę poświecenie pokarmów w kościele o godz. 900 a od godz. 1000: Zalesie, Orzechów, Dąbrówka, Czekaj i Pniów.
- W przyszłą niedzielę rezurekcja o godz. 600. Proszę o przygotowanie feretronów i chorągwi do uświetnienia procesji rezurekcyjnej. Następna msza św. o godz. 1100.
- W Poniedziałek Wielkanocny mszę św. o godz. 800 i 1100. Ofiary z tacy przeznaczone są na KUL. W niedzielę i poniedziałek nie będzie mszy św. popołudniowej.
- Do chorych z Komunią św. wyjadę w środę o godz. 930. Odwiedzę tych, do których jeżdżę co miesiąc oraz do zgłoszonych do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Chorych proszę zgłaszać do zakrystii.
- Jak zwykle bardzo serdecznie dziękuję Paniom z Dąbrówki za przygotowanie obiadu i kolacji dla księży spowiadających w naszej świątyni. Dziękuję również wszystkim, za przygotowanie, prowadzenie i uczestnictwo naszej plenerowej Drodze Krzyżowej. /
- Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu wykonywali jakiekolwiek prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję za składane ofiary na ogrzewanie kościoła.
- Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
- Dziękuję mieszkańcom Pniowa nr 17 do 35 za troskę o piękno i czystość naszej świątyni. W tym tygodniu troskę o piękno naszej świątyni powierzamy kolejnym mieszkańcom Pniowa nr 36 do 68.
- W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, rocznicę ślubu, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…
- Kończymy dziś nasze rekolekcje wielkopostne. Wdzięczny jestem ks. Krzysztofowi za trud przygotowania i prowadzenia. Na zakończenie rekolekcji o godz. 1630 zapraszamy do szkoły, na salę sportową by uczestniczyć w misterium męki Pańskiej „Twarze Jezusa”.
- Spowiedź wielkanocna w najbliższą środę , w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w godz. 1100 – 1200 oraz 1530 – 1700. Jest to Dzień Świętości Życia. Modlimy się w intencji dzieci poczętych, Zachęcam do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje znajdują się na stoliku pod chórem.
- W czwartek Nabożeństwo do Matki Bożej Dobrej Rady rozpoczniemy o godzinie 1645.
- W piątek zostanie poprowadzona plenerowa Droga Krzyżowa. O godz. 1700 msza św. a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Krzyż niosą: z kościoła do I stacji – LSO, II – Rada Parafialna, III - Nauczyciele, IV – KGW Antoniów, V – uczniowie, VI – OSP Antoniów, VII – Senior+, VIII – KGW Dąbrówka, IX – Chór, X – KGW Orzechów, XI – Sołtysi, XII – KGW Pniów, XIII - Pracownicy Gminy, XIV – Siostry zakonne i do świątyni krzyż wnoszą Przedsiębiorcy. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
- Za tydzień Niedziela palmowa. Poświecenie palm na każdej mszy świętej. Tego dnia, bardzo serdecznie zapraszamy na wyjątkowy Koncert Pasyjny, który pomoże nam jeszcze głębiej przeżyć czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W naszym kościele koncert odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 11 Wystąpi Agnieszka Cudzich z zespołem, a będzie to spotkanie nie tylko z piękną muzyką, ale przede wszystkim z modlitwą i refleksją nad Męką Pańską. Tego dnia będzie również trwał kiermasz wielkanocny. Do tego wydarzenia dołączyli: Środowiskowy Dom Samopomocy, Dom Seniora, Gminne Centrum kultury. Dochód z niego przeznaczony jest na budowę Hospicyjnego Domu Aniołków w Skowierzynie. To szczególne dzieło, które daje nadzieję i opiekę najmłodszym. Z całego serca zapraszam Was do wspólnego przeżycia tego czasu oraz do wsparcia tej pięknej inicjatywy. Bądźmy razem – w modlitwie, w muzyce i w czynieniu dobra.
- Przypominam, że w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu. Wskazówki zegarków przesuwamy o jedną godzinę do przodu.
- Zachęcam do włączenia się w doroczną akcję Caritas – zakup czekoladowych baranków na stół wielkanocny – cena 8 zł.
- Z tacy na kwiaty do Bożego Grobu zostało zebranych 2070zł. Bóg zapłać.
- Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu wykonywali jakiekolwiek prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję za składane ofiary na ogrzewanie kościoła.
- Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
- Dziękuję mieszkańcom Pniowa nr 1 do 16 za troskę o piękno i czystość naszej świątyni. W tym tygodniu troskę o piękno naszej świątyni powierzamy kolejnym mieszkańcom Pniowa nr 17 do 35.
- W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, rocznicę ślubu, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…
- Zachęcam do włączenia się w doroczną akcję Caritas – zakup czekoladowych baranków na stół wielkanocny – cena 8 zł.
- Wraz z przewodnicząca Rady Parafialnej dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich działających na terenie naszej parafii oraz wszystkim osobom które tak licznie włączyły się w przygotowanie i upieczenie ciast na kiermasz. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, pracy i otwartym sercom mogliśmy wspólnie stworzyć to wydarzenie dla naszej wspólnoty.
Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na renowację feretronów. Ze sprzedaży ciasta zebrano 2510 zł. Na ten remont wpłynęła również ofiara w wysokości tysiąca zł od pana Ryszarda Króla z Warszawy. Za te wszystkie ofiary raz jeszcze serdecznie dziękuję. - Dziś taca gospodarcza a ofiary z tacy niedzielnej przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu. Za składane ofiary serdecznie dziękuję.
- Rekolekcje wielkopostne w naszej świątyni rozpoczną się w najbliższy piątek drogą Krzyżową i mszą św. z nauką ogólną. W sobotę msze św. o godz. 900 i 1700. A w niedzielę, na zakończenie rekolekcji o godz. 1630 zapraszamy do szkoły, na misterium męki Pańskiej „Twarze Jezusa”. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w tych wielkopostnych wydarzeniach.
- Z inicjatywy Pana Wójta w niedzielę palmową po sumie będzie miał miejsce wyjątkowy koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Agnieszki Cudzich i osób towarzyszących. Będzie to nie tylko koncert, ale także przestrzeń zatrzymania, rozważań i wspólnej modlitwy pomagająca lepiej przeżyć okres Wielkiego Postu. Koła Gospodyń Wiejskich przygotują ciasta. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie budowy Domu Aniołków Serdecznie zapraszam.
- Wyjeżdżających w lipcu w Góry Stołowe proszę by obejrzeli w Internecie trasę na Szczeliniec i powrót. Nie wszyscy dadzą radę przejść ten szlak. Ci, którzy nie zdecydują się na wejście będą mieli czas na odpoczynek w parku zdrojowym. Proszę o w miarę szybką decyzję – chodzi o rezerwację biletów.
- Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu wykonywali jakiekolwiek prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję za składane ofiary na ogrzewanie kościoła.
- Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Mamy dziś dodatkowo Gość Niedzielny Extra – 14 zł oraz Magazyn Niedzieli – 15 zł.
- Dziękuję mieszkańcom Dąbrówki nr 72 – do końca za troskę o piękno i czystość naszej świątyni oraz za ofiarę pieniężną na kwiaty do Bożego Grobu – 300 zł. W tym tygodniu troskę o piękno naszej świątyni powierzamy kolejnym mieszkańcom Pniowa nr 1 do 16.
- W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, rocznicę ślubu, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…

