Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Odwiedzający

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

  1. Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy Koncert Pasyjny, który pomoże nam jeszcze głębiej przeżyć czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W naszym kościele koncert odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 1100. Wystąpi Agnieszka Cudzich wraz z zespołem.
  2. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Jak zwykle dziękuję za piękne palmy, które corocznie stają się ozdobą naszej świątyni.

- Wielki Czwartek  to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczęcie Mszy świętej o godzinie 1800.

- Wielki Piątek/post ścisły/. Droga krzyżowa o godzinie 1730. Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz. 1800. Ofiary składane  przy indywidualnej adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.

- Wielka Sobota – O godz. 1900 gromadzimy się przy kościele na obrzędzie poświęcenia ognia. Przynosimy ze sobą gromnice. Serdecznie zachęcam do pełnego uczestnictwa w tych najważniejszych dniach całego roku. Adoracje Najświętszego Sakramentu każdego dnia do godziny 2200. Na godz. 1500 zapraszam uczniów kl. III - VIII na adorację prowadzoną przez 54 Stalowowolską Drużynę Harcerską im. Bronisława Kochana.

  1. W Wielką Sobotę poświecenie pokarmów w kościele o godz. 900 a od godz. 1000: Zalesie, Orzechów, Dąbrówka, Czekaj i Pniów.
  2. W przyszłą niedzielę rezurekcja o godz. 600. Proszę o przygotowanie feretronów i chorągwi do uświetnienia procesji rezurekcyjnej. Następna msza św. o godz. 1100.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny mszę św. o godz. 800 i 1100. Ofiary z tacy przeznaczone są na KUL. W niedzielę i poniedziałek nie będzie mszy św. popołudniowej.
  4. Do chorych z Komunią św. wyjadę w środę o godz. 930. Odwiedzę tych, do których jeżdżę co miesiąc oraz do zgłoszonych do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Chorych proszę zgłaszać do zakrystii.
  5. Jak zwykle bardzo serdecznie dziękuję Paniom z Dąbrówki za przygotowanie obiadu i kolacji dla księży spowiadających w naszej świątyni. Dziękuję również wszystkim, za przygotowanie, prowadzenie i uczestnictwo naszej plenerowej Drodze Krzyżowej. /
  6. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu wykonywali jakiekolwiek prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję za składane ofiary na ogrzewanie kościoła.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  8. Dziękuję mieszkańcom Pniowa nr 17 do 35 za troskę o piękno i czystość naszej świątyni. W tym tygodniu troskę o piękno naszej świątyni powierzamy kolejnym mieszkańcom Pniowa nr 36 do 68.
  9. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, rocznicę ślubu, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…
  1. Kończymy dziś nasze rekolekcje wielkopostne. Wdzięczny jestem ks. Krzysztofowi za trud przygotowania i prowadzenia. Na zakończenie rekolekcji o godz. 1630 zapraszamy do szkoły, na salę sportową by uczestniczyć w misterium męki Pańskiej „Twarze Jezusa”.
  2. Spowiedź wielkanocna w najbliższą środę , w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w godz. 1100 – 1200 oraz 1530 – 1700. Jest to Dzień Świętości Życia. Modlimy się w intencji dzieci poczętych, Zachęcam do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje znajdują się na stoliku pod chórem.
  3. W czwartek Nabożeństwo do Matki Bożej Dobrej Rady rozpoczniemy o godzinie 1645.
  4. W piątek zostanie poprowadzona plenerowa Droga Krzyżowa. O godz. 1700 msza św. a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Krzyż niosą: z kościoła do I stacji – LSO, II – Rada Parafialna, III - Nauczyciele, IV – KGW Antoniów, V – uczniowie, VI – OSP Antoniów, VII – Senior+, VIII – KGW Dąbrówka, IX – Chór, X – KGW Orzechów, XI – Sołtysi, XII – KGW Pniów, XIII - Pracownicy Gminy, XIV – Siostry zakonne i do świątyni krzyż wnoszą Przedsiębiorcy. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  5. Za tydzień Niedziela palmowa. Poświecenie palm na każdej mszy świętej. Tego dnia, bardzo serdecznie zapraszamy na wyjątkowy Koncert Pasyjny, który pomoże nam jeszcze głębiej przeżyć czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W naszym kościele koncert odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 11 Wystąpi Agnieszka Cudzich z zespołem, a będzie to spotkanie nie tylko z piękną muzyką, ale przede wszystkim z modlitwą i refleksją nad Męką Pańską. Tego dnia będzie również trwał kiermasz wielkanocny. Do tego wydarzenia dołączyli: Środowiskowy Dom Samopomocy, Dom Seniora, Gminne Centrum kultury. Dochód z niego przeznaczony jest na budowę Hospicyjnego Domu Aniołków w Skowierzynie. To szczególne dzieło, które daje nadzieję i opiekę najmłodszym. Z całego serca zapraszam Was do wspólnego przeżycia tego czasu oraz do wsparcia tej pięknej inicjatywy. Bądźmy razem – w modlitwie, w muzyce i w czynieniu dobra.
  6. Przypominam, że w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu. Wskazówki zegarków przesuwamy o jedną godzinę do przodu.
  7. Zachęcam do włączenia się w doroczną akcję Caritas – zakup czekoladowych baranków na stół wielkanocny – cena 8 zł.
  8. Z tacy na kwiaty do Bożego Grobu zostało zebranych 2070zł. Bóg zapłać.
  9. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu wykonywali jakiekolwiek prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję za składane ofiary na ogrzewanie kościoła.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  11. Dziękuję mieszkańcom Pniowa nr 1 do 16 za troskę o piękno i czystość naszej świątyni. W tym tygodniu troskę o piękno naszej świątyni powierzamy kolejnym mieszkańcom Pniowa nr 17 do 35.
  12. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, rocznicę ślubu, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…
  1. Zachęcam do włączenia się w doroczną akcję Caritas – zakup czekoladowych baranków na stół wielkanocny – cena 8 zł.
  2. Wraz z przewodnicząca Rady Parafialnej dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich działających na terenie naszej parafii oraz wszystkim osobom które tak licznie włączyły się w przygotowanie i upieczenie ciast na kiermasz. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, pracy i otwartym sercom mogliśmy wspólnie stworzyć to wydarzenie dla naszej wspólnoty.
    Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na renowację feretronów. Ze sprzedaży ciasta zebrano 2510 zł. Na ten remont wpłynęła również ofiara w wysokości tysiąca zł od pana Ryszarda Króla z Warszawy. Za te wszystkie ofiary raz jeszcze serdecznie dziękuję.
  3. Dziś taca gospodarcza a ofiary z tacy niedzielnej przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu. Za składane ofiary serdecznie dziękuję.
  4. Rekolekcje wielkopostne w naszej świątyni rozpoczną się w najbliższy piątek drogą Krzyżową i mszą św. z nauką ogólną. W sobotę msze św. o godz. 900 i 1700. A w niedzielę, na zakończenie rekolekcji o godz. 1630 zapraszamy do szkoły, na misterium męki Pańskiej „Twarze Jezusa”. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w tych wielkopostnych wydarzeniach.
  5. Z inicjatywy Pana Wójta w niedzielę palmową po sumie będzie miał miejsce wyjątkowy koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Agnieszki Cudzich i osób towarzyszących. Będzie to nie tylko koncert, ale także przestrzeń zatrzymania, rozważań i wspólnej modlitwy pomagająca lepiej przeżyć okres Wielkiego Postu. Koła Gospodyń Wiejskich przygotują ciasta. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie budowy Domu Aniołków Serdecznie zapraszam.
  6. Wyjeżdżających w lipcu w Góry Stołowe proszę by obejrzeli w Internecie trasę na Szczeliniec i powrót. Nie wszyscy dadzą radę przejść ten szlak. Ci, którzy nie zdecydują się na wejście będą mieli czas na odpoczynek w parku zdrojowym. Proszę o w miarę szybką decyzję – chodzi o rezerwację biletów.
  7. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu wykonywali jakiekolwiek prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję za składane ofiary na ogrzewanie kościoła.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Mamy dziś dodatkowo Gość Niedzielny Extra – 14 zł oraz Magazyn Niedzieli – 15 zł.
  9. Dziękuję mieszkańcom Dąbrówki nr 72 – do końca za troskę o piękno i czystość naszej świątyni oraz za ofiarę pieniężną na kwiaty do Bożego Grobu – 300 zł. W tym tygodniu troskę o piękno naszej świątyni powierzamy kolejnym mieszkańcom Pniowa nr 1 do 16.
  10. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, rocznicę ślubu, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…