Kancelaria parafialna czynna każdego dnia po Mszy św. a w ważnych sprawach zawsze

I. Sakrament Chrztu

Zgłaszając Chrzest należy przedstawić:

• Odpis aktu urodzenia dziecka.
  • Dane personalne rodziców i rodziców chrzestnych.
  • Rodzice chrzestni spoza naszej parafii winni posiadać zaświadczenie od swojego Ks. Proboszcza.

II. Sakrament Bierzmowania

III. Sakrament Małżeństwa

Niezbędne dokumenty:

• Świadectwo chrztu - z parafii, gdzie otrzymaliście łaskę chrztu - dla celu zawarcia małżeństwa.
  • Świadectwo sakramentu bierzmowania.
  • Świadectwo ukończenia parafialnej katechezy przedmałżeńskiej.
  • Zaświadczenie z uczestnictwa w cyklu katechez przedślubnych w poradni życia małżeńskiego.
  • Wyciąg z aktu urodzenia dla celów zawarcia małżeństwa.

IV. Namaszczenie chorych

• Namaszczenie chorych można zgłaszać osobiście w zakrystii bądź na plebanii.
  • Odwiedziny kapłana odbywają się zazwyczaj w każdy pierwszy piątek miesiąca, jeżeli jest to nagły przypadek kapłan przyjdzie we wskazanym terminie.

V. Pogrzeb Kościelny

Formalności:

• Sprawy pogrzebowe można załatwiać o każdej porze dnia.
  • Należy przynieść akt zgonu wystawiony przez USC.
  • Kartę zgonu wystawioną przez lekarza w celu pochowania zwłok.
  • Zaświadczenie lub wiadomość o ostatnich sakramentach osoby zmarłej (spowiedź, Komunia św., namaszczenie chorych).
  • Jeśli zmarły nie należał do naszej parafii, należy skontaktować się najpierw z proboszczem parafii, do której należał.
  • Formalności związane z przygotowaniem grobu należy załatwiać z administratorem cmentarza, na którym zmarły ma zostać pogrzebany.