Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Odwiedzający

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

1. Radę Parafialną zapraszam na krótkie spotkanie dziś po mszy popołudniowej.
2. Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej wyniosła 273 zł. Dziś taca gospodarcza oraz niezapowiedziana wcześniej zbiórka do puszek na pomoc Archidiecezji Lwowskiej /odezwa ks. Bpa - odczytać/.
3. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. W Środę Popielcową o 800 i 1700 z posypaniem głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Ofiary z tacy przeznaczone są na Caritas. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. na mszy o 1700 otrzymają poświęcone modlitewniki. Gorąco zachęcam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 1700, następnie msza św. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 1500 i msza św.
4. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne w cenie 8 zł. a na stoliku pod chórem wyłożone są skarbonki dla dzieci jako wielkopostna jałmużna.
5. Na pielgrzymkę: Lourdes-Andora-Montserrat-Barcelona zostało 3 wolne miejsca.
6. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu wykonywali jakiekolwiek prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. 
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
8. Dziękuję mieszkańcom Dąbrówki nr 1 - 16 za piękne kwiaty, troskę o piękno i czystość naszej świątyni. W tym tygodniu troskę o piękno naszej świątyni powierzamy kolejnym mieszkańcom Dąbrówki od nr17 do 36.
9. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, rocznicę ślubu, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…

  1. Dziś coroczna zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej. Taca z 2 lutego wyniosła 635 zł. i została przekazana na klasztor sióstr Klarysek w Sandomierzu.
  2. W środę, 11 lutego będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego – na mszy św. o godz. 1700 zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych dla ludzi chorych i w podeszłym wieku.
  3. Radę Parafialną zapraszam na krótkie spotkanie w przyszłą niedzielę po mszy popołudniowej.
  4. Za tydzień taca gospodarcza. W styczniu zostało zebranych 10 380 zł. ofiary złożyło 105 rodzin. Bóg zapłać za te i za ofiary składane na ogrzewanie kościoła.
  5. Trwają zapisy na pielgrzymkę: Lourdes-Andora-Montserrat-Barcelona w dniach 27-31 sierpień. Bliższe informacje w zakrystii.
  6. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu wykonywali jakiekolwiek prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  8. Dziękuję mieszkańcom Orzechowa nr 16 do końca za rozebranie dekoracji świątecznej, troskę o piękno i czystość naszej świątyni. W tym tygodniu troskę o piękno naszej świątyni powierzamy kolejnym mieszkańcom Dąbrówki od nr1 do 16.
  9. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, rocznicę ślubu, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…
  1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Jutro święto Ofiarowania Pańskiego. Na mszach poświęcenie gromnic. W tym dniu Kościół obchodzi Dzień Życia konsekrowanego. Taca przeznaczona jest na wspólnotę sióstr Klarysek w Sandomierzu. Na Mszę św. o godz.1700 zapraszam dzieci, które zbierały naklejki adwentowe a później w terminie je przekazały, zapraszam z figurkami Jezusa te rodziny, które wspólnie budowali szopki rodzinne i przesłali zdjęcia na stronę parafialną.
  3. We wtorek msza św. ze specjalnym błogosławieństwem z modlitwą o zdrowie gardła.
  4. W piątek do chorych wyjadę o godz. 800. Spowiedź popołudniowa od godz. 1615.
  5. W sobotę nabożeństwo Wynagradzające rozpocznie się o godz. 1630. Modlitwie różańcowej będzie przewodniczyła Róża NMP Wniebowziętej Zofii Chwałka.
  6. Zakończyła się kanoniczna wizytacja Kurialna i biskupia w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w to by przebiegła ona sprawnie i uroczyście. Dziękuję tym wszystkim, którzy spotykali się z ks. Bpem indywidualnie bądź w grupach: naszym Siostrom zakonnym, uczestnikom Domu Senior+, nauczycielom, modlącym się na cmentarzu, uczestnikom spotkania na plebanii czy na mszy św. w świątyni. Dziękuję Radzie Parafialnej, naszemu chórowi z panem Tadeuszem na czele, przedstawicielom wszystkich grup współpracujących z parafiom, LSO oraz paniom, które zadbały o to by ks. Bp i księża z dekanatu nie odjechali głodnymi. Bóg zapłać wszystkim. Po otrzymaniu protokołu powizytacyjnego przeczytam, jakie zalecenia zostaną nam przekazane.
  7. Pielgrzymom „Śladami św. Pawła” w Grecji, składam podziękowanie za ofiarę pieniężną na rzecz parafii w wysokości 800 zł. Bóg zapłać.
  8. Trwają zapisy na pielgrzymkę: Lourdes-Andora-Montserrat-Barcelona w dniach 27-31 sierpień. Bliższe informacje w zakrystii.
  9. W przyszłą niedzielę coroczna zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej.
  10. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu wykonywali jakiekolwiek prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  12. Dziękuję mieszkańcom Orzechowa za kwiaty, troskę o piękno i czystość naszej świątyni i wokół niej. W tym tygodniu troskę o piękno naszej świątyni oraz o złożenie świątecznej dekoracji powierzamy kolejnym mieszkańcom Orzechowa od nr 16 do końca.
  13. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, rocznicę ślubu, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…