Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Get Adobe Flash player

 

Odwiedzający

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

  1. Dziś Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej.
  2. Dyrektor, Grono Pedagogiczne i uczniowie naszej szkoły serdecznie zapraszają na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się dzisiaj o godz. 1700 w szkolnej Sali gimnastycznej.
  3. Do chorych pojadę we wtorek 27 marca od godz. 830. Chorych proszę zgłaszać do zakrystii.

Wielki Czwartek – dzień ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Mszę św. rozpoczynamy w kościele o godz. 1700. Adoracja trwa do godz. 2200.

Wielki Piątek / Post ścisły/. Tego dnia nie odprawia się Mszy świętej. Nabożeństwo Wielkiego Piątku rozpoczynamy o godz. 1700 a zakończenie adoracji o godz. 2300. Ofiary, które będziemy składać przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie.

- W Wielką Sobotę uroczystości rozpoczniemy o godz. 18. Proszę o przyniesienie świec – będziemy odnawiać przyrzeczenia chrzcielne. Adoracja do godz. 22. Adoracja młodzieży w czwartek i sobotę od 21 do 22 a w Wielki Piątek 22-23. Przełożonych Róż Różańcowych proszę o wyznaczenie adoracji dla swoich róż. Wszystkich serdecznie zapraszam, do indywidualnej adoracji przez te trzy dni. Triduum to wyjątkowe dni z całego roku liturgicznego. Każdy wierzący powinien uczestniczyć w tym czasie w nabożeństwach i indywidualnej adoracji.

  1. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów jak w poprzednich latach: w kościele o godz. 900 a następnie od 1000 Zalesie, Orzechów, Dąbrówka, Czekaj, Pniów.
  2. Rezurekcja o godzinie 600. Następna msza o godz. 1100. W poniedziałek wielkanocny msze św. O godz. 800 i 1100. Nie będzie Mszy św. popołudniowych.
  3. Przy Grobie Pana Jezusa będzie stała straż grobowa – Turki. Zapisaliśmy 24 osoby. W niedzielę wielkanocną przybędą do naszych domów z życzeniami świątecznymi. Pieniądze, które zbiorą zostaną przeznaczone na uzupełnienie umundurowania i uzbrojenia. Przy tej okazji dziękuję państwu Barbarze i Romanowi Oskroba za wyposażenie Turków w halabardy. Prezentują się znakomicie. Serdeczne Bóg zapłać.
  4. Dziś o 1800 spotkanie Turków a spotkanie ministrantów w środę po Mszy świętej.
  5. Dziękuje za trud włożony w sprzątanie kościoła i ofiarę w wysokości 150 zł mieszkańcom Antoniowa z numerów 113 do 137. W tym tygodniu zapraszam do troski o świątynię mieszkańców Antoniowa od nr 139 do 215. Serdeczna prośba, by już w poniedziałek ustawić grób Pana Jezusa.
  6. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, oraz w intencji dobrodziejów naszej parafii odmówmy: Pod Twoją obronę….