Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Odwiedzający

Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Bardzo serdecznie dziękuję i gratuluję pięknych palm przyniesionych do świątyni z Dąbrówki i Orzechowa.

- Wielki Czwartek - dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczęcie Mszy św. o godz. 1800.

- Wielki Piątek /post ścisły/. Droga Krzyżowa o godz. 1730. Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy o godzinie 1800.Ofiary składane przy indywidualnej adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.

- Wielka Sobota – Nabożeństwo poświęcenia ognia rozpocznie się o godz. 1900. Przynieśmy świece na obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Triduum Paschalnego oraz do indywidualnej adoracji Pana Jezusa do godziny 2200.

 1. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 900 a od godz. 1000: Zalesie, Orzechów, Dąbrówka, Czekaj i Pniów.
 2. W przyszłą Niedzielę rezurekcja o godz. 600 / pamiętajmy o zmianie czasu z soboty na niedzielę/. Następne msze o 1100 i 1500. W Poniedziałek Wielkanocny msze jak w każdą niedzielę. Bardzo proszę o przygotowanie feretronów i chorągwi na procesję rezurekcyjną. W Wielkanoc przed kościołem będzie miała miejsce zbiórka na leczenie młodej dziewczynki chorej na polineuropatię. Jest to zbiórka za zgodą ks. bpa.
 3. Bardzo dziękuję paniom Renacie Bartochowskiej i Bernadecie Dudek za przygotowanie posiłku do księży służących nam w czasie spowiedzi parafialnej.
 4. Bardzo serdecznie zapraszam na Misterium Męki Pańskiej „ Trzy stacje Drogi Krzyżowej” w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Dziś o godzinie 1645 w Sali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Antoniowie.
 5. We wtorek o godz. 900 w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza św. w 5 rocz. powstania Dziennego Domu Senior+. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian.
 6. Trwają zapisy na pielgrzymkę samolotową do Medjugorie w dniach 24 – 28 sierpień 2024. Bliższe informacje w zakrystii.
 7. Złożono ofiary na prace przy świątyni w wysokości 600 i 200 zł. Bóg zapłać.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 9. Dziękuję mieszkańcom Antoniowa z nr 82 do 104 za troskę o piękno i czystość naszej świątyni. W  tym tygodniu do troski o świątynię proszę mieszkańców Antoniowa z nr 106 - 156. Chodzi o gruntowniejsze sprzątanie świątyni.
 10. W tym tygodniu pochowaliśmy naszą parafiankę Elżbietę Jaworską. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 11. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…