Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Odwiedzający

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

 1. W najbliższą sobotę o godz. 1800 rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Zakończenie rekolekcji w poniedziałek na mszy św. o 1800. Bardzo serdecznie zachęcam do uczestnictwa – czas – myślę, że jest odpowiedni. Nauki będzie głosił br. Paweł Paszko – rektor seminarium zakonnego w Krakowie. Również w sobotę rozpoczynamy nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Spowiedź parafialna w środę 20 marca od 1100 – 1200 oraz od 1600 – 1800.
 2. Do chorych zgłoszonych w zakrystii pojadę w piątek 22 marca br.
 3. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych drogi krzyżowej i Gorzkich Żali.
 4. Ofiary składane na dzisiejszą tacę przeznaczone są na kwiaty do Bożego grobu. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
 5. Baranki wielkanocne jako pomoc Caritas w cenie 8 zł są do nabycia w zakrystii.
 6. W najbliższy czwartek w Radomyślu o godz. 1745 będzie miał miejsce koncert pasyjny w wykonaniu Violi Brzezińskiej.
 7. W piątek po mszy wieczorowej spotkanie ministrantów: będziemy - między innymi - ćwiczyć dzwonienie sygnaturką.
 8. W sobotę będziemy chcieli ustawić wszystkie ławki w kościele, moja prośba do mężczyzn, by pomogli te ławki przywieźć i ustawić / przynajmniej 10 mężczyzn/; serdecznie zapraszam w sobotę na godz. 800.
 9. Trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę samolotową do Medjugorie w dniach 24 – 28 sierpień 2024. Bliższe informacje w zakrystii.
 10. W dniach 12 – 14 marca będzie miała miejsce obowiązkowa kontrola opróżniania zbiorników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków dla mieszkańców Pniowa. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 11. Kończymy etap malowania naszej świątyni w ramach dotacji rządowych. Do odnowienia polichromii pozostała kruchta i sufity w zakrystiach ambona i odnowienie gwiazd na obrazie MB Dobrej Rady – te prace zostaną sfinansowane z pieniędzy parafialnych. Przed nami jeszcze zainstalowanie żyrandoli ufundowanych przez państwa Barbarę i Romana Oskrobów – za co im serdecznie dziękuję w imieniu całej społeczności parafialnej. Następnie położenie i podłączenie instalacji elektrycznej, uzupełnienie spróchniałych desek w ławkach, położenie nowej podłogi na chórze i dokończenie remontu organów. Dużo tego jak na jeden rok i jedną parafię. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Pojawiają się głosy, żeby jeszcze wyszlifować i wypolerować posadzkę w kościele. Rzeczywiście jest mocno sfatygowana. Na moje stwierdzenie, że tego już nie udźwigniemy jako parafia, zaproponowano bym ogłosił a może znajdzie się sponsor, dzięki któremu i tę pracę wykonamy. Zachęcam więc, może się ktoś zdecyduje na ten dość duży wydatek. Jeden metr kwadratowy podwójnego szlifowania i polerowania to koszt 90 zł.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 13. Dziękuję mieszkańcom Antoniowa z nr 42 do 64 za troskę o piękno i czystość naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę /300 zł/. W  tym tygodniu do troski o świątynię proszę mieszkańców Antoniowa z nr 65 - 80.
 14. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…