Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Odwiedzający

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

  1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach: droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 1800 , Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1500. Po nabożeństwach – Msza św.
  2. Jak co roku w zakrystii są do nabycia Baranki wielkanocne jako pomoc Caritas w cenie 8 zł, a na ołtarzu św. Józefa wyłożone są skarbonki dla dzieci jako jałmużna wielkopostna.
  3. Do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej zostało złożone 240,50zł . Dziś taca gospodarcza a za tydzień zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „ Ad gentes”. Za złożone ofiary serdecznie dziękuję.
  4. Od przyszłego tygodnia w Gorzycach będą głoszone katechezy uzupełniające dla młodzieży. Zainteresowanych zapraszam po bliższe informacje.
  5. Zgodnie z zaleceniem księdza Bpa. Krzysztofa Nitkiewicza w każdy czwartek Wielkiego Postu będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne adorując Najświętszy Sakrament.
  6. Rekolekcje wielkopostne w tym roku rozpoczniemy 16 marca /sobota/ i trwać będą do poniedziałku. Nauki będzie głosił br. Paweł Paszko – Rektor seminarium zakonnego, Radny Prowincjalny, wykładowca Pisma Świętego, Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Już dziś zachęcam do uczestnictwa w tych rekolekcjach.
  7. Powoli nasza świątynia wraca do pierwotnego wyglądu. Wróciła na swoje miejsce figura św. Józefa, została odnowiona i zabezpieczona nastawa ołtarzowa. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili serdecznie dziękuję. Obecny okres to czas rozliczeń podatkowych. 1,5% naszego podatku, który zapłaciliśmy, możemy przeznaczyć na remont organów przekazując je na konto Stowarzyszenia PANDOZ z dopiskiem: REMONTY – PARAFIA PNIÓW. Nas nic to nie będzie kosztować a parafii pomoże w spłacie należności za remont organów. Na ołtarzu św. Józefa znajdują się karteczki z informacją i nr KRS.
  8. Dziękuję mieszkańcom Pniowa z nr 70 - końca za troskę o piękno i czystość naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę na remont organów / 220zł/. W  tym tygodniu do troski o świątynię proszę mieszkańców Antoniowa z nr 1 do 24.
  9. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, rocznicę ślubu, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…