Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Odwiedzający

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

  1. Zakończyliśmy nasze adwentowe przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Bardzo serdecznie dziękuję dzieciom ich rodzicom oraz dorosłym, za wspólne uczestniczenie z lampionami w mszach roratnich.
  2. Dziś na sumie zostanie przyniesione do naszej świątyni światełko betlejemskie. Świątynia będzie otwarta do zakończenia mszy św. popołudniowej./boczne wejście/.
  3. Zachęcam do zachowania tradycji wieczerzy wigilijnej: Czytanie Ewangelii, modlitwa, śpiew kolęd. O północy Pasterka w intencji parafian, zwłaszcza tych, którzy są daleko, których chcielibyśmy mieć obok siebie. Następne msze o 800 i 1100. Nie ma mszy popołudniowej ani jutro ani w św. Szczepana. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia. Taca ze św. Szczepana na WSD w Sandomierzu. / poświęcenie owsa/. W środę, we wspomnienie św. Jana – poświęcenie wina.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Świętej Rodziny. Po homilii odnowienie przysięgi małżeńskiej. Natomiast przed błogosławieństwem odmówimy Akt Zawierzenia Rodzin Świętej Rodzinie z Nazaretu. Zachęcam by małżonkowie stali obok siebie. Na Mszy św. o godz.1500 nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.
  5. W zakrystii są do nabycia pobłogosławione opłatki wigilijne oraz świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece w cenie 12 zł.
  6. 7 stycznia po mszy św. popołudniowej zapraszamy na jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz na wspólne kolędowanie. Zachęcam do występów zarówno indywidualnych jak i całymi rodzinami.
  7. Terminy wizyty duszpasterskiej są umieszczone na stronie parafialnej oraz wywieszone na tablicy przy drzwiach wyjściowych. Wizytę duszpasterską rozpocznę od Dąbrówki Pniowskiej

28.12. 2023 godz. 800 - Dąbrówka 1 – 35

29.12.2023 godz. 800 - Dąbrówka 36 – 74

30.12.2023 godz. 800 - Dąbrówka - zakończenie kolędy.

  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny kosztuje - 15 zł a Niedziela – 12 zł.
  2. Dziękuję Pani Barbarze Broś i mieszkańcom Antoniowa z nr 222 – do końca oraz mieszkańcom Orzechowa za przygotowanie szopki, kwiaty, za piękne przystrojenie świątyni i terenu przed świątynią. W  tym tygodniu do troski o świątynię proszę mieszkańców Dąbrówki z nr 1 - 15.

10.W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…