Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Odwiedzający

Odwiedza nas 115 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

  1. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – święto Św. Andrzeja Boboli; w przyszłą niedzielę – ur. Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie białego klęcznika, który będzie służył zarówno na uroczystościach pierwszokomunijnych jak i na ślubach.
  3. Trwają zapisy na parafialny, wakacyjny wyjazd do Lichenia, Gniezna i Torunia w terminie 10 – 12 lipca.
  4. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza i zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu a dziś w naszej parafii młodzież z Gorzyc będzie zbierać pieniądze na wyjazd młodych na Światowe Dni Młodzieży w Portugalii.
  5. Ksiądz Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz zachęca Kapłanów, Osoby Życia Konsekrowanego oraz wszystkich Wiernych Świeckich, aby w trakcie tegorocznej nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w całej diecezji podjęli modlitwę w intencji powołań kapłańskich. W naszej parafii będzie organizowana adoracja Najświętszego Sakramentu 22 maja – w poniedziałek. Będzie się ona rozpoczynać Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończyć odmówieniem Nowenny do Ducha Świętego oraz odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.
  6. 10 września w Makowej odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. Jeśli ktoś wybiera się na te uroczystości, proszę o zgłoszenie w tym tygodniu, aby zapewnić sobie wstęp do sektorów i bilet parkingowy.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  8. Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość. W  tym tygodniu do troski o świątynię mieszkańców Antoniowa z nr 42 - 64.
  9. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, rocznicę ślubu, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…