Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Odwiedzający

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

  1. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Puszka na Caritas.
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszam na próbę w środę na godz. 1830.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie Radę Parafialną, na godz. 1600.
  6. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza. W marcu ofiary złożył 105 rodzin na kwotę 4480 zł.
  7. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy trudzili się, byśmy mogli godnie i pobożnie przeżyć Święta Wielkiej Nocy. Dziękuję mieszkańcom Orzechowa za trud przygotowania Ciemnicy i grobu Pana Jezusa, chórowi parafialnemu z panem Tadeuszem na czele za piękne pieśni wielkopostne i wielkanocne, Straży Grobowej, OSP Antoniów, Liturgicznej Służbie Ołtarza i Wam za wasze trwanie przy Chrystusie umęczonym, ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym. Paniom i Dziewczętom z Dąbrówki i Orzechowa dziękuję za niesienie feretronów w czasie procesji rezurekcyjnej.
  8. Raz jeszcze chciałem podziękować w imieniu swoim i parafian: Dyrekcji, nauczycielom i uczniom za przedstawienie Misterium Męki Pańskiej po tytułem „ Mówiący milczeniem”. Warto było przyjść i wspólnie przeżyć chwile refleksji związanych z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa.
  9. Dziękuję wszystkim tym, którzy w wielki czwartek, w dniu kapłańskim pamiętali o mnie, składali życzenia oraz tym, którzy zechcieli podzielić się ze mną swoimi świątecznymi potrawami. Dziękuję za wędliny, jajka i chleb – wszystko domowej roboty a co za tym idzie wyjątkowo smaczne. Dziękuję za barszcz wielkanocny dla straży grobowej. Bóg zapłać za życzliwość.

10.Wakacyjny, parafialny wyjazd tegoroczny planujemy w dniach 10 – 12 lipiec. Trasa Licheń – Gniezno - Toruń , z małymi dodatkami. Cena ok. 750 zł. Lista otwarta, miejsca ograniczone. Przy wpisie proszę o PESEL i wpisowe 200 zł.

11.Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

12.Dziękuję mieszkańcom Pniowa z nr 17 – 69 za troskę o piękno i czystość naszej świątyni, za kwiaty w kapliczkach i przed kościołem oraz za złożoną ofiarę /240zł/. W  tym tygodniu do troski o świątynię zapraszam mieszkańców Pniowa z nr 70 – do końca.

13.Jutro o godz. 1000 odbędzie się pogrzeb naszej parafianki Jadwigi Prarat z Dąbrówki. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

14.W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, rocznicę ślubu, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…