Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Odwiedzający

Odwiedza nas 145 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej

- Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczęcie Mszy św. o godz. 1800.

- Wielki Piątek / post ścisły/ - Jedyny dzień w roku, gdy w żadnej świątyni nie odprawia się mszy św. Droga Krzyżowa o godz. 1730. Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz. 1800. Ofiary składane przy indywidualnej adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie bazyliki Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie.

- Nabożeństwo Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 1900 od obrzędu poświęcenia ognia. Przynieśmy świece na obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Gorąco zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Triduum Paschalnego oraz do indywidualnej adoracji do godz. 2200.

  1. W Wielką Sobotę poświecenie pokarmów w kościele o godz. 900 a od 1000: Zalesie, Orzechów, Dąbrówka, Czekaj i Pniów.
  2. Rezurekcja o godz. 600. Następnie msza św. o godz. 1100. W Poniedziałek Wielkanocny msze św. o 800 i 1100. Nie będzie mszy popołudniowych. Bardzo proszę o wcześniejsze przygotowanie chorągwi i feretronów by nieść je w procesji rezurekcyjnej.
  3. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Bardzo dziękuję paniom z Dąbrówki za produkty i przygotowanie posiłku dla księży posługujących w konfesjonale w czasie spowiedzi rekolekcyjnej, dziękuję również wszystkim tym, którzy przygotowali tak piękne palmy dla naszej świątyni.
  5. W imieniu Dyrekcji, nauczycieli i uczniów serdecznie zapraszam na Misterium Męki Pańskiej po tytułem „ Mówiący milczeniem”. Spektakl w wykonaniu uczniów naszej szkoły odbędzie się dziś o godz. 1600 w naszej świątyni. Po misterium w 18 rocznicę odejścia do Domu Ojca, Papieża św. Jana Pawła II podziękujemy Bogu za dar Wielkiego Rodaka. Wyraźmy naszą wdzięczność św. Janowi Pawłowi II za Jego Świadectwo i nauczanie, którymi ubogacił i umocnił Kościół, otwierając jednocześnie naszej Ojczyźnie drogę do wolności.
  6. Dziś ostatni dzień na przyniesienie różańca, na którym się modlono w intencji pokoju. Zgromadzone różańce zostaną przekazane na Ukrainę.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  8. Dziękuję mieszkańcom Pniowa z nr 1 – 16 za troskę o piękno i czystość naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę /160zł/.. W  tym tygodniu do troski o świątynię zapraszam mieszkańców Pniowa z nr 17 - 69. Chodzi o gruntowniejsze świąteczne sprzątanie.

10.W tym tygodniu pochowaliśmy naszego parafianina Witolda Tomczyka z Dąbrówki. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

11.W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…