Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Odwiedzający

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

  1. Dziś rozpoczęliśmy w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Głosić je będzie ks. Paweł Ochocki Kanclerz Kurii Krakowskiej. Nauki rekolekcyjne w niedziele na mszach świętych oraz w czasie Gorzkich Żali. W poniedziałek i wtorek msze św. z nauką ogólną o 900 i 1800. Dla dzieci kl. I - III spotkanie o godz. 1100 a klasy IV – VIII o 1230. Spowiedź w środę dla dzieci szkolnych od 1200 do 1300 a dla wszystkich od 1400 do 1630.
  2. Od jutra msze święte będą odprawiane o godz. 1800
  3. Do chorych zgłoszonych w zakrystii pojadę w piątek 31 marca ok. godz. 830.
  4. W przyszłą niedzielę wypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. i zmiana tajemnic różańcowych.
  5. W imieniu Dyrekcji, nauczycieli i uczniów serdecznie zapraszam na Misterium Męki Pańskiej po tytułem „ Mówiący milczeniem”. Spektakl w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Antoniowie im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 1600 w naszej świątyni. Serdecznie zapraszam do wspólnego przeżywania i refleksji związanych z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa. Po misterium w 18 rocznicę odejścia do Domu Ojca, Papieża św. Jana Pawła II podziękujemy Bogu za dar Wielkiego Rodaka. Wyraźmy naszą wdzięczność św. Janowi Pawłowi II za Jego Świadectwo i nauczanie, którymi ubogacił i umocnił Kościół, otwierając jednocześnie naszej Ojczyźnie drogę do wolności.
  6. W zakrystii są jeszcze do nabycia Baranki wielkanocne jako pomoc Caritas dla potrzebujących w cenie 8 zł.
  7. Przypominam o nowym projekcie makiet kapliczek znajdujących się na terenie naszej parafii. Termin składania makiet to 22 kwiecień br.
  8. Przypominam że Akcja Katolicka oraz Wydział Duszpasterstwa Ogólnego zachęcają do modlitwy różańcowej w intencji pokoju a następnie przekazanie różańca, na którym się modlono do parafii. Zgromadzone różańce zostaną przekazane na Ukrainę, gdzie miejscowe siostry zakonne będą rozdawać je mieszkańcom i zachęcać do jedności modlitewnej w intencji pokoju na świecie.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

10.Dziękuję mieszkańcom Dąbrówki z nr 72 – do końca za troskę o piękno i czystość naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę pieniężną na kwiaty do grobu Bożego/200zł/. W  tym tygodniu do troski o świątynię zapraszam mieszkańców Pniowa z nr 1 - 16.

11.W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…