Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Odwiedzający

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

 1. Jutro obchodzimy uroczystość św. Józefa a w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Diecezjalne obchody tego dnia odbędą się w sandomierskiej katedrze. O godz. 10.30 sprawowana będzie Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza. W tym czasie będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Również w naszej parafii. Deklaracje wyłożone są na stoliku pod chórem. Ponadto w tym dniu przy katedrze będzie stał dzwon „Głos Nienarodzonych”, każdy będzie miał okazję uderzyć w ten dzwon, co jest symbolicznym apelem do ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Z soboty na niedzielę zmiana czasu. Wskazówki zegara przesuwamy o godzinę do przodu.
 2. Dziś taca gospodarcza oraz taca na kwiaty do ciemnicy i grobu Pana Jezusa. Za złożone ofiary serdecznie dziękuję.
 3. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Głosić je będzie Kanclerz Kurii Krakowskiej ks. Paweł Ochocki. Nauki rekolekcyjne w niedziele na mszach świętych oraz w czasie Gorzkich Żali. W poniedziałek i wtorek msze św. z nauką ogólną o 900 i 1800. Dla dzieci kl. I - III spotkanie o godz. 1100 a klasy IV – VIII o 1230. Spowiedź w środę dla dzieci szkolnych od 1200 do 1300 a dla wszystkich od 1400 do 1630. Do chorych zgłoszonych w zakrystii pojadę w piątek31 marca. W kwietniu nie będę odwiedzał chorych.
 5. W zakrystii są jeszcze do nabycia Baranki wielkanocne jako pomoc Caritas dla potrzebujących w cenie 8 zł.
 6. W naszej parafii w ostatnim czasie robione były projekty makiet naszego kościoła, szopki rodzinne a teraz proponuje dla chętnych nowy projekt: makiety kapliczek znajdujących się na terenie naszej parafii. Termin składania makiet to 22 kwiecień br.
 7. Przypominam że Akcja Katolicka oraz Wydział Duszpasterstwa Ogólnego zachęcają do modlitwy różańcowej w intencji pokoju a następnie przekazanie różańca, na którym się modlono do parafii. Zgromadzone różańce zostaną przekazane na Ukrainę, gdzie miejscowe siostry zakonne będą rozdawać je mieszkańcom i zachęcać do jedności modlitewnej w intencji pokoju na świecie.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 9. W tym tygodniu pochowaliśmy naszego parafianina Janusza Kozdronkiewicza z Pniowa. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….
 • Dziękuję mieszkańcom Dąbrówki z nr 55 - 71 za troskę o piękno i czystość naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę pieniężną na kwiaty do grobu Bożego/240zł. W  tym tygodniu do troski o świątynię zapraszam mieszkańców Dąbrówki z nr 72 – /do końca.
 • W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…