Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Odwiedzający

Odwiedza nas 202 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

  1. Za tydzień taca gospodarcza oraz taca na kwiaty do ciemnicy i grobu Pana Jezusa. Są głosy, aby wrócić do dawnej formy zbierania pieniędzy, przechodząc od domu do domu. W tym roku jednak zostaniemy przy tacy niedzielnej. A za rok zobaczymy; być może tamta forma będzie lepsza.
  2. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  3. Apel Ks. Biskupa – odczytać.
  4. W zakrystii są jeszcze do nabycia Baranki wielkanocne jako pomoc Caritas dla potrzebujących w cenie 8 zł a skarbonki dla dzieci jako jałmużna wielkopostna znajdują się na ołtarzach bocznych oraz na stoliku z tyłu kościoła.
  5. Akcja Katolicka oraz Wydział Duszpasterstwa Ogólnego zachęcają do modlitwy różańcowej w intencji pokoju a następnie przekazanie różańca, na którym się modlono do parafii. Zgromadzone różańce zostaną przekazane na Ukrainę, gdzie miejscowe siostry zakonne będą rozdawać je mieszkańcom i zachęcać do jedności modlitewnej w intencji pokoju na świecie.
  6. W piątek 31 marca mają miejsce Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Zainteresowanych zachęcam do przeczytania plakatu umieszczonego na tablicy przy wyjściu głównym ze świątyni.
  7. Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na Forum Innowacji Rolniczych w dniu 15.03.2023 r. o godzinie 1000 w Budynku Politechniki Rzeszowskiej wydział zamiejscowy w Stalowej Woli. W programie: zmiany w płatnościach – stawki dopłat na 2023r; Ekoschematy – nowe wsparcie dla rolników; Zmiany w systemie rejestracji zwierząt
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  9. Dziękuję mieszkańcom Dąbrówki z nr 35 - 54 za troskę o piękno i czystość naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę pieniężną /120 zł/. W  tym tygodniu do troski o świątynię zapraszam mieszkańców Dąbrówki z nr 55 - 71.
  • W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…