Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Odwiedzający

Odwiedza nas 160 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

  1. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Jana Bosko; w czwartek – święto Objawienia Pańskiego - Dzień Życia konsekrowanego - msze św. będą odprawione o godz. 800 i 1700. Na mszy o 1700dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej odnowią przyrzeczenia chrzcielne trzymając w ręku zapaloną gromnicę. Na mszach świętych błogosławieństwo świec. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Wspólnotę Sióstr Klarysek w Sandomierzu; w I Piątek miesiąca wspominamy św. Błażeja /nabożeństwo ze specjalną modlitwą/. Do chorych wyjadę o godz. 830 a spowiedź pierwszopiątkowa - od godz. 1600.
  2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Nasi parafianie pielgrzymujący do Ziemi Świętej zakupili dwa krzyże z drzewa oliwnego na tabernakula w bocznych ołtarzach oraz kadzidło wschodnie od okadzania Najświętszego Sakramentu. Za ten dar serdecznie dziękuję w imieniu wszystkich parafian. Bóg zapłać.
  4. Pani Anita Jędrasik z parafii Łoniów z naszej diecezji zwraca się z prośbą o możliwość przeprowadzenia kwesty po mszach w przyszłą niedzielę dla swojego syna Bartosza, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Kwota do uzbierania jest kolosalna - 10 mln. Kwesta ta jest prowadzona za wiedzą księdza biskupa.
  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  6. Dziękuję mieszkańcom Antoniowa z nr 207 – 220 za troskę o piękno i czystość naszej świątyni oraz za ofiarę pieniężną/180zł/.. W  tym tygodniu do troski o świątynię zapraszam mieszkańców Antoniowa z nr 222 – do końca. / sprzątnięcie dekoracji świątecznej/.
  7. W tym tygodniu na naszym cmentarzu pochowaliśmy śp. Jana Trykę z Pniowa a jutro odbędzie się pogrzeb śp. Czerepak Krystyny z Dąbrówki Pniowskiej. Polećmy ich duszę Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….
  8. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, rocznicę ślubu, w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii oraz tych, którzy razem z nami modlą się za pośrednictwem przekazu internetowego odmówmy: Pod Twoją obronę…