Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Odwiedzający

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie


1. W najbliższym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

  • w środę – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawione o 8.00, 11.00 i 13.30 na cmentarzu, z procesją i modlitwami za zmarłych,
  • w czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 8.00 i 16.30,
  • w sobotę – Wspomnienie Św. Karola Boromeusza.

2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 15.00 do 16.30. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

3. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

4. W październiku zakończyliśmy Rok Jubileuszowy Objawień fatimskich. W jednym z objawień Maryja mówiła do s. Łucji:

Córko moja, spójrz, Serce Moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i lekceważenie stale Je ranią. Przynajmniej ty staraj się mnie pocieszyć i przekaż wszystkim, że obiecuję przyjść na pomoc w godzinę śmierci z wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia tym, którzy przez 5 kolejnych miesięcy w pierwsze soboty: odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią różaniec, przez 15 minut towarzyszyć Mi będą, rozmyślając o 15 tajemnicach różańca w intencji zadośćuczynienia.

Odpowiadając na wezwanie Maryi od maja do września będziemy wspólnie przeżywać te nabożeństwa. Szczegóły I sobót miesiąca można znaleźć w broszurkach wyłożonych na stoliku pod chórem.

5. Przypominam o wypominkach i Mszach św. za zmarłych z poszczególnych miejscowości: 5 XI, godz. 15.00 Pniów, 12 XI - Antoniów, 19 XI – Orzechów i 26 XI - Dąbrówka.

6. Składam serdeczne podziękowanie Panom Sołtysom za zorganizowanie chętnych i wszystkim, którzy przyszli by powynosić to, co jest zbędne na plebanii. Mnie oszczędzili. Napracowali się ale efekty są widoczne. Bóg zapłać. Szczególne podziękowania dla panów: Mariusza Kosińskiego, Leszka Króla i Sylwestra Środka za materiały i prace wykonaną bez wynagrodzenia – w czynie społecznym /strażackim/. Przed nami prace hydrauliczne na plebanii. Zapraszamy fachowców z tej dziedziny do pomocy.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Antoniowa nr 200 - 210. Na ten tydzień proszę mieszkańców z nr 211 – 222

8. Ks. Koryciński Daniel. Odpowiedzialny w naszej diecezji za misje zwraca się z prośbą o włączenie się w akcję „Różaniec na misje”. Zbieramy różańce dla ludzi z Papui Nowej Gwinei i Ugandy. Różance zbieramy całe, nie zniszczone najlepiej drewniane lub plastikowe i przesyłamy do Muzeum kard. Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej. W tej akcji uczestniczą uczniowie naszej szkoły, możemy się włączyć i my. Możemy różańce przynosić do kościoła bądź do szkoły.

9. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu: Pod Twoją obronę …