Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Get Adobe Flash player

Odwiedzający

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

  • W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego. Taca dla wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu; w środę św. Błażeja ze specjalnym błogosławieństwem świecą Błażejkom; w piątek – św. Agaty i błogosławieństwo chleba; w sobotę – świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. W I piątek miesiąca pojadę tylko do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni zakrystii: spowiedź od godz. 1600 .
  • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  • We wtorek na Mszy św. o godzinie 800, nasze siostry ze Wspólnoty Niepokalanej Matki Wielkiego Zawierzenia odnowią swoje śluby zakonne. Na godz. 1700 zapraszam dzieci kl. III z gromnicami – dokonają odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
  • Ze zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji zebraliśmy 525 zł. Bóg zapłać.
  • Na stoliku pod chórem wyłożyłem obrazki i inne pomoce służące modlitwie; zachęcam do wzięcia. Na szczególną uwagę zasługują dwa obrazki z modlitwą o dobrą żonę i o dobrego męża.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W niedzieli znajduje się notka o przekazaniu przez ks. Kardynała Dziwisza relikwii św. Jana Pawła II naszej parafii. Na stronie parafialnej w zakładce: aktualności znajduje się oryginalny tekst tej notatki autorstwa pana Michała Wasilewskiego, który był świadkiem rozmowy i przekazania tych relikwii.
  • Bardzo wdzięczny jestem mieszkańcom Orzechowa z nr 1 - 15– przede wszystkim za bardzo częste i bardzo solidne odśnieżanie, za kwiaty i sprzątanie świątyni. W tym tygodniu do troski o świątynię zapraszam mieszkańców Orzechowa z nr 16 – do końca. Termin rozebrania choinek pozostawiam wam do ustalenia. Raz jeszcze dziękuje za niepowtarzalną, tegoroczną szopkę oraz za pięknie choinki..
  • Wczoraj na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy Eugeniusza Żyłkę z Antoniowa 101. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
  • W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, rocznicę ślubu; w intencji chorych, w intencji dobrodziejów naszej parafii odmówmy: Pod Twoją obronę…