Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Odwiedzający

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Święty Zygmuncie, który przez zrządzenie Boże Opatrzności, jesteś nam szczególnym orędownikiem u Boga, wejrzyj na nas, którzy uciekamy się do Twojego wstawiennictwa. Polecamy Ci naszą wspólnotę parafialną. Otaczaj opieką wszystkie rodziny, zwłaszcza te, które przeżywają trudności i kryzysy. Pomagaj małżonkom budować relacje oparte na prawdziwej miłości i gotowości przebaczania. Młodzież i dzieci uzdalniaj do kształtowania swojego życia według wartości ewangelicznych. Osobom żyjącym samotnie, pomagaj przeżywać ich powołanie w służbie dla wspólnoty, w której żyją. Upraszaj cierpliwość w niesieniu krzyża wszystkim chorym i starszym. Tym, którzy pogrążyli się w nałogach, wyproś łaskę wewnętrznej wolności. Bezrobotnym pomóż znaleźć pracę, chorym zdrowie a konającym szczęśliwe przejście do życia wiecznego z Bogiem. Tym, których Bóg wezwał z naszej parafii do siebie, wyproś królowanie z Tobą w domu Ojca.

         Św. Zygmuncie, jako władca, gorliwie troszczyłeś się o sprawy swoich poddanych, módl się za nami, aby nigdy nie zabrakło nam wiary, nadziei i miłości. Pomóż nam być prawdziwymi świadkami Jezusa Chrystusa tam, gdzie mieszkamy, pracujemy, spotykamy innych ludzi. Przyprowadź do jedności z Kościołem tych, którzy nie uznają w sobie grzechu. Zgromadź wokół ołtarza Chrystusowego tych, którzy stracili wiarę, którzy pogrążyli się w poczuciu pustki i bezsensu życia. Niech Kościół Pniowski, który wzywa Twojego imienia przed Bogiem, będzie przestrzenią królestwa Bożego. Wspomagaj w pracy dla wspólnoty ludu Bożego naszej diecezji biskupa Krzysztofa, wszystkich duchownych i świeckich, zaangażowanych w realizację nakazu misyjnego Chrystusa Pana.

         Spraw, abyśmy realizując należycie nasze powołanie do świętości poprzez życie łaską chrztu świętego, zasłużyli na koronę wiecznego zbawienia, którą Ty już cieszysz się w krainie życia wiecznego. Amen