Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Odwiedzający

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Rok 524, to rok męczeńskiej śmierci św. Zygmunta, patrona naszej parafii. Dlatego postanowiliśmy przeżywać Rok Jubileuszowy. W dobrym przygotowaniu się do tego wydarzenia pomogła nam całoroczna modlitwa za wstawiennictwem św. Patrona i rekolekcje parafialne. Zwieńczeniem rocznego przygotowania było świąteczne triduum.

Pierwszego maja miał miejsce koncert pieśni maryjnych w wykonaniu zespołu Trio Cantabile z Lublina. Spotkanie to zgromadziło wiernych naszej parafii, którzy wysłuchali autorskich aranżacji pieśni ku czci Matki Bożej.

Główne uroczystości przypadły na odpust parafialny – 2 maja. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. dr Robert Gołębiowski, Sędzia Trybunału Apostolskiego Roty Rzymskiej. Wtedy też w podniosłej atmosferze najbardziej zasłużeni dla naszej wspólnoty parafianie zostali uhonorowani specjalnie przygotowanymi na tę okoliczność statuetkami św. Zygmunta. Wyróżnienie otrzymało 21 osób.

 


Dopełnieniem obchodów jubileuszowych był Gminno – Parafialny Piknik Rodzinny przygotowany przez Radę Parafialną oraz mieszkańców poszczególnych miejscowości. Korzystając z ludzkiego zaangażowania i otwartości wielu osób uczestnicy mieli możliwość świetnej zabawy, edukacji i budowania wspaniałej świątecznej atmosfery dzieląc radość z parafialnej integracji.

Fotoreportaż z uroczystości w folderze: Galeria zdjęć Rok 2024