Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Odwiedzający

Odwiedza nas 144 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

p mazury 01Cudze chwalicie, swego nie znacie …

Weekend 9 - 11 lipca br. dla Pielgrzymów z Pniowa był nie lada wyzwaniem. Pielgrzymka do sanktuariów Warmii i Mazur przerosła oczekiwania pielgrzymów.

Pierwszym punktem programu był Olsztyn, a w nim czuwający nad rzeką sam Mikołaj Kopernik. Planetarium to kolejna atrakcja wycieczki. Świecące gwiazdy uśpiły część wycieczki ale czujne oko księdza szybko rozbudziło uczestników. Następnie pielgrzymi udali się do miejsca docelowego jakim była Święta Lipka. Miejsce noclegu, wyżywienia i cudownego Sanktuarium Maryjnego.

Drugi dzień rozpoczął się poranną pobudką, mszą świętą i wyjazdem do kolejnego miejsca tj. do siedziby Hitlera, znajdującej się w Gierłoży wśród pięknych, pachnących żywicą lasów, świadków historii. Dalszy ciąg pielgrzymki to Stoczek Klasztorny. Jedno z czterech miejsc, w którym internowany był Kardynał Wyszyński.

Kolejny punkt programu to Reszel jedno z najstarszych miast Warmii z zachowanym gotyckim kościołem i zamkiem - siedzibą biskupów warmińskich. Most gotycki to ciekawy i urokliwy zabytek z XIV w, spacer po parku nad rzeką Sajną, to nie zapomniane wrażenia. Urok tego miejsca na długo pozostanie w pamięci.

I pożegnania nadszedł czas … pobudka, śniadanie i Sanktuarium w Gietrzwałdzie z czuwającą Matką Boską, msza święta, spacer do uzdrawiającego źródełka i dalszy przejazd aż do Grunwaldu. Wymodlona pogoda, wygodny autokar, sprytny kierowca to kolejny atut tej pielgrzymki. Wspaniałą atmosferę w czasie długiej podróży zapewnił śpiew scholi i "rodzącego się" chóru parafialnego.

Za sprawą organizatorów księży: proboszcza Pniowa Marka Mazura oraz ks. dr Mariana Bolesty uczestnicy pielgrzymki przeżyli wspaniałą przygodę.