Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Odwiedzający

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Image 1

Dzień 11 stycznia 2021 roku to ważna data w najnowszej historii parafii w Pniowie. Tego dnia kościół św. Zygmunta stał się bogatszy o relikwie największego z rodu Polaków, św. Jana Pawła II.

Podczas prywatnej audiencji w rezydencji przy ul. Kanoniczej w Krakowie J.E. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz przekazał na ręce Proboszcza, księdza Marka Mazura, kapsułę z relikwiami Świętego Papieża. Spotkanie rozpoczęło się od bardzo serdecznej rozmowy na temat parafii, pracy w niej, życia parafialnego w czasie epidemii. Ksiądz Proboszcz zapewnił, że parafianie są bardzo życzliwi, pomocni oraz mocno angażują się w życie Kościoła. Podkreślił, że Osoba św. Jana Pawła II otaczana jest wielkim kultem, przypomniał ubiegłoroczną pielgrzymkę parafialną do Rzymu i modlitwę przy Jego grobie. Ksiądz Kardynał zapewnił o sile orędownictwa Świętego, o ciągłych informacjach na temat kolejnych uzdrowień czy dzieciach, które według obecnej medycyny nie powinny się narodzić. Nawiązał również do procesu beatyfikacyjnego Emilii i Karola Wojtyłów oraz informacji o pierwszych znakach ich pomocy i orędownictwa.

Przy przekazaniu relikwii poinformował, że są to relikwie I stopnia, a więc kropla krwi pobranej Papieżowi do badań, rano 2 kwietnia 2005 roku, w dniu Jego odejścia do Domu Ojca. Dołączył również specjalny dokument, potwierdzający autentyczność przekazanego daru. Poprosił o przekazanie serdecznych pozdrowień Wszystkim Parafianom i zapewnił o swojej modlitwie.

Ksiądz Proboszcz poinformował Księdza Kardynała, że uroczyste wprowadzenie relikwii do kościoła będzie miało miejsce w stosownych czasie, po obluzowaniu obostrzeń związanych z epidemią.

Michał Wasilewski