Parafia Pniów

Patron Św. Zygmunt

Get Adobe Flash player

 

Odwiedzający

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

 1. W najbliższym tygodniu obchodzimy w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. chętni rozpoczną duchową adopcje przez wspólne odmówienie formuły przyrzeczenia. Bliższe informacje znajdziemy w folderach znajdujących się na stoliku pod chórem.
 2. Na stoliku pod chórem znajdują się skarbonki, jako wielkopostny dar Juniora dla Seniora. Podobnie jak w poprzednim roku dzieci składają swoje drobne ofiary do puszek, by w Wielki Piątek złożyć przy Grobie Pana Jezusa; w zakrystii są do nabycia Czekoladowe Baranki Wielkanocne. Jest to – podobnie jak w adwencie świece– pomoc Caritas dla biednych.
 3. Ofiary z tacy przyszłej niedzieli przeznaczone są   na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
 4. Gabloty przy ołtarzu MB Dobrej Rady już są prawie ukończone, jeśli ktoś chciałby przekazać jeszcze jakieś wota to proszę to uczynić w najbliższym tygodniu.
 5. Zakończyliśmy główne prace przy parkingu. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy mieli swój udział w tworzeniu tego parkingu. Państwu Oskrobom za ciężkie maszyny /3 dni pracy/; państwu Bałdosom za dowóz kamienia – 500 ton, oraz tym wszystkim, którzy ofiarnie pomagali przy pracach przez cały tydzień. Teraz pozostały nam rachunki do spłacenia.
 6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą trwały od 6 do 8 kwietnia a spowiedź 9 kwietnia, we wtorek. Zaś 5 kwietnia w piątek w świątyni zostanie przedstawione Misterium Męki Pańskiej wraz z drogą Krzyżową w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Już dziś serdecznie zapraszam.
 7. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątki i Gorzkich Żali w niedzielę.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 9. Dziękuje za trud włożony w sprzątanie kościoła mieszkańcom Pniowa nr 45 - 69. W tym tygodniu zapraszam do troski o świątynię mieszkańców Pniowa z nr 70 do końca.
 10. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny lub urodziny oraz w intencji dobrodziejów naszej parafii odmówmy: Pod Twoją obronę…
1. W najbliższym tygodniu obchodzimy we wtorek uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP 2. Dziś zbiórka do puszek „ na Afrykę”. 3. Również dzisiaj zapraszam na spotkanie popielgrzymkowe po pielgrzymkowe. Spotkanie po mszy świętej popołudniowej w salce parafialnej. 4. Na stronie internetowej naszej parafii, w aktualnościach, można znaleźć reportaż z pielgrzymki do Ziemi Świętej, w najbliższym czasie zostaną dołączone kolejne zdjęcia z naszej wyprawy. 5. Dziękuję panom Robertowi Hołodemu i Janowi Korzybskiemu za pracę i sprzęt przy wyrównaniu ziemi za plebanią. Ten teren z pewnością przyda się już w najbliższym czasie. 6. Ponieważ od jutra planujemy utwardzić parking przed plebanią /będą maszyny/ proszę 2-3 mężczyzn by zechcieli przyjść i ewentualnie pomóc w tym czego maszyny nie będą w stanie wykonać. Z pewnością nie będzie dużo pracy ale zawsze coś się znajdzie. Żeby nie ściągać większej ilości ludzi, proszę, by jeśli ktoś się zdecyduje przyjść z pomocą zgłosił to do mnie. Na tablicy znajduje się schemat planu parkingu. Wjazd i wyjazd oraz parkowanie. 7. W piątek po Mszy św. spotkanie ministrantów. 8. 5 kwietnia br. z Gorzyc wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Informacje na plakacie. 9. 25 marca wiele osób podejmuje Duchową adopcje dziecka poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej (Ojcze Nasz i 10 Zdrowaś Mario) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Duchową adopcję może podjąć każdy człowiek. Poprzedza ją przyrzeczenie, które składa się np. w swojej parafii. Można również podjąć duchową adopcję prywatnie. Przyrzeczenia i informacje znajdują się na stoliku pod chórem. Tam też możemy znaleźć informacje o Fundacji Małych Stópek. Tym dziełom patronują Rycerze Kolumba. 10. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątki i Gorzkich Żali w niedzielę. 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. 12. Dziękuje za trud włożony w sprzątanie kościoła mieszkańcom Pniowa nr 17 – 43. W tym tygodniu zapraszam do troski o świątynię mieszkańców Pniowa z nr 45 - 69. 13. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny lub urodziny oraz w intencji dobrodziejów naszej parafii odmówmy: Pod Twoją obronę…
 1. Zapraszam dziś nową Radę Parafialną na pierwsze spotkanie po mszy świętej popołudniowej a Rycerze Kolumba zapraszają do salki parafialnej na film: „Jak Bóg da”.
 2. Dziękuje za pierwsze wota przekazane do odnowionych gablot przy ołtarzu MB Dobrej Rady.
 3. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątki i Gorzkich Żali w niedzielę.
 4. W przyszłą niedziele jak każdego roku, zbiórka do puszek „ na Afrykę”.
 5. Również w przyszłą niedzielę zapraszam uczestników Pielgrzymki do Ziemi Świętej / i nie tylko/ na spotkanie popielgrzymkowe. Spotkanie po mszy świętej popołudniowej w salce parafialnej.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 7. Dziękuje za trud włożony w sprzątanie kościoła mieszkańcom Pniowa nr 1- 16. W tym tygodniu zapraszam do troski o świątynię mieszkańców Pniowa z nr 17 – 43.
 8. W intencji tych, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny lub urodziny oraz w intencji dobrodziejów naszej parafii odmówmy: Pod Twoją obronę…